Опубликовано

Цікавинки турецької та української мов)))

турецкий и украинский языки

Турція — країна, яка знаходиться від України доволі близько. Враховуючи це, а також давні спільні відносини, було б цікаво дізнатися про деякі особливості.

Турецька мова відноситься до тюркської гілки алтайської сім’ї мов. Мовами, найбільш близькими до турецькою є  мова гагаузів, які проживають на території сучасних Молдавії, Румунії та Болгарії та мова кримських татар. Також до турецької мови дуже наближені азербайджанська та туркменська мови. Є гіпотеза, що турецька мова спадкоємиця печенежської мови.  До речі, українська мова належить слов’янської гілки індоєвропейської мовної сім’ї. Таким чином, інакше кажучи, українська мова відрізняється від турецької набагато більш, ніж, наприклад від англійської.

Але, на мій суб’єктивний погляд турецька мова не складніша за англійською!)))

В турецької мові, як в іншої, є запозичені слова. Історично склалося, що таких слів в турецьку найбільш потрапило з арабської та фарсі. Є запозичені слова з грецької та звичайно ж з англійської мов. Для мене було дивовижно виявити велику кількість запозичених французьких слів.

В української та турецької мовах є однакові слова, або такі, які вимовляються майже однаково. Наприклад:

Шапка  (та й багато турок про це знають)))

Атаман (в українську мову запозичене з турецької)

Гарбуз – турецькою «карпуз»

Кабак

Краватка — турецькою «крават»

Лелека – турецькою «лелек»

Майдан  – турецькою «мейдан»

Тютюн

Гердан – в турецької «гердан» — це подвійне підборіддя (уявили собі як воно виглядає?))), а от «герданлик» вже буде буси, кольє, намисто.

В турецької мові, як ї в української, на відміну від, наприклад, російської мови, немає редукції голосних в ненаголошених складах. Тому всі голосні вимовляються чітко. Також в турецької є тверда «г» та м’яка «г», але вимовляється вона ще м’якіше за українською.

Якщо написати який-небудь ідентичний текст турецькою та українською, то турецькою буде ще коротший. Українською буде коротший ніж, наприклад, російською – нам відомий цей факт.

Українська мова дуже гармонійна за вимовою, а турецька — по словотвору та синтаксисом.

Автор — Малаховська Ольга.

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>